Aktualności
Oferta
Nasz zespół oferuje Państwu szybki i tani system budowy hal w technologii samonośnych stalowych konstrukcji cienkościennych. Do budowy hal wykorzystywana jest blacha o grubości od 0,8mm do 1,5mm powlekana warstwami ocynku bądź alucynku, a także blachy o różnej kolorystyce zaprojektowanej na potrzeby naszych Klientów. Nasz system budowy hal sprawdza się z powodzeniem dla obiektów rolniczych, sportowych i przemysłowych.
Na tle konkurencji wyróżnia nas 100% szczelność przekrycia dachowego (pojedyncze panele cienkościenne są łączone ze sobą poprzez zagniatanie krawędzi- brak jakichkolwiek połączeń na śruby czy wkręty) oraz większa dowolność kształtowania przekrojów poprzecznych budynków (hale łukowe to nie jest jedyny wybór).
W zależności od strefy wiatrowej i śniegowej oraz od obciążeń technologicznych, nasz system pozwala na zabudowanie szerokości od 8 do 31 m bez żadnej dodatkowej konstrukcji nośnej pod hale.
Nasze hale można posadowić na:
- ławach fundamentowych,
- płycie fundamentowej,
- blokach betonowych typu BIG BLOCK.
Szczegółowe rozwiania posadowienia będą dobierane indywidualnie ze względu na przeznaczenie budynku oraz warunki gruntowo – wodne.
Nasza firma oferuje hale „pod klucz”- od koncepcji, przez projekt, po budowę!
Cena samonośnego przekrycia hali już od 380 PLN za m2 powierzchni użytkowej
Nasza Technologia
W latach osiemdziesiątych XX wieku opracowano w USA technologię szybkiej budowy łukowych hal stalowych, która charakteryzowała się krótkim czasem przedsięwzięcia oraz niskimi kosztami realizacji. Istotą tego systemu jest realizowanie pełnego zakresu budowy obiektu w docelowym miejscu jego wznoszenia. Była ona powszechnie używana przez amerykańską armię do budowy tymczasowych budynków, a w dzisiejszych czasach technologia ta stała się popularna w budownictwie cywilnym.
Maszyna służąca do prefabrykacji paneli jest umieszczona na przyczepie, tworząc „fabrykę na kółkach” i może być łatwo transportowana na każdą budowę. Po przywiezieniu na teren budowy urządzenia i kręgów blachy płaskiej, proces prefabrykacji może być wykonany przez niewielką grupę przeszkolonych montażystów.
W pierwszym etapie, z rolki blachy powstaje prosty panel i jest docięty tak, aby osiągnąć potrzebną rozpiętość przyszłej konstrukcji. Następnie, prosty panel jest wyginany, tworząc geometrię poprzeczną budynku, a jego kształt zmienia się w skutek pofałdowania poprzecznego powierzchni dolnej i powierzchni bocznych.
Kilka pojedynczych paneli jest ze sobą połączonych zgniatarką, następnie są one mocowane do zawiesia i transportowane do miejsca wznoszenia za pomocą dźwigu.
W otrzymanej powłoce nie ma żadnych połączeń śrubowych, ponieważ profile cienkościenne łączy się ze sobą zawalcowując krawędzie. Dzięki takiemu połączeniu, zmniejsza się ryzyko nieszczelności powłoki.
Wykorzystanie naszego systemu, w porównaniu do budynków wznoszonych w tradycyjnych technologiach, ma następujące zalety:
– EKONOMIA: proces prefabrykacji przebiega w miejscu docelowym, co wpływa na ograniczenie liczby transportów oraz przyspiesza czas realizacji;
– GEOMETRIA: możliwość dostosowania kształtu budynku do potrzeb – budynki o geometrii od łukowej, przez dwuspadową do wielokrzywiznowej;
– KONSTRUKCJA: brak masywnej konstrukcji wsporczej i dodatkowych elementów osłonowych – nasze profile systemowe pełnią funkcje zarówno konstrukcyjne i osłonowe;
– TRWAŁOŚĆ: wysoka odporność na oddziaływanie czynników środowiskowych poprzez stosowanie blach o wysokich właściwościach antykorozyjnych oraz wyeliminowanie połączeń na łączniki mechaniczne (np. śruby, wkręty).
Projekty dla Partnerów oraz Dystrybutorów obsługuje biuro projektowe Meraeng